Ultima vizită a fost: Acum este Lun Sep 01, 2014 2:37 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Serviciul FastDownload
MesajScris: Joi Feb 11, 2010 3:22 pm 
membru
membru

Locaţie: Dortmund DE
Ideea voastra e trasnita! Sa achitam online 2 sau 4 euro ca sa va putem urmari. Nu stiu cine s-a aventurat pana acum sa plateasca asa ceva, insa eu una nu-mi pun la dispozitie datele personale si a contului bancar pentru 2 euro. Si asta pentru Romania!!!
Gasiti o alta formula sa incasati acesti bani, de exemplu prin SMS.
Vad ca ati ingreunat traficul pana la limita imposibilului iar acum asteptati bani! N-o sa-i primiti prin metoda asta, veti vedea. Gasiti alta solutie, dragii mei :wink:

Sus
Neconectat Profil  

Subiectul mesajului: Re: Serviciul FastDownload
MesajScris: Mar Mar 02, 2010 3:18 pm 
Administrator
Administrator

enigmatica scrie:
Ideea voastra e trasnita! Sa achitam online 2 sau 4 euro ca sa va putem urmari. Nu stiu cine s-a aventurat pana acum sa plateasca asa ceva, insa eu una nu-mi pun la dispozitie datele personale si a contului bancar pentru 2 euro. Si asta pentru Romania!!!
Gasiti o alta formula sa incasati acesti bani, de exemplu prin SMS.
Vad ca ati ingreunat traficul pana la limita imposibilului iar acum asteptati bani! N-o sa-i primiti prin metoda asta, veti vedea. Gasiti alta solutie, dragii mei :wink:

Nu e trasnita! Faptul ca a aparut acest cost se datoreaza numarului mare de utilizatori care acceseaza inregistrarile din afara tarii. Pretul nu este pus sa aduca profituri, ci sa acopere costurile de banda, care, in ce priveste banda externa sunt maricele. Prin urmare, este de preferat decat sa oferim un servicu gratuit dar cu probleme mari de calitate, sa-l oferim cu niste costuri minime, dar sa fie functional.

Acum ca tie ti se pare deplasat sa platesti 2 euro cu cardul, ce sa zic, daca faceam serviciul 10 euro era mai bine? :) Datele platitorului nu sunt introduse pe o pagina din site-ul Antenei 1, ci pe o pagina a epayment.ro

Daca vrei mai multe informatii despre ei, suna te rog la +40 21 3032060 (International)

De ce este mai buna aceasta metoda de plata decat cea prin SMS? Pentru ca epayment are niste comisioane relativ mici pentru sumele incasate, ceea ce ne ajuta pe noi sa pastram preturile scazute. Prin SMS, costurile ar fi mult mai mari, probabil duble.

Traficul a fost ingreunat de faptul ca acum garantam conexiunea persoanelor care au platit, restul se inghesuie pe aceiasi conexiune ca si pana acum.

Ai fi surprinsa sa vezi cati oameni au decis sa plateasca acesti 2 sau 4 euro pentru a beneficia de servicii mult mai bune decat cele gratuite.

Sus
Neconectat Profil  

Subiectul mesajului: Re: Serviciul FastDownload
MesajScris: Mar Sep 21, 2010 11:19 am 
Administrator
Administrator

Din cauza unor probleme pe care le face Internet Explorer, au aparut aceste neplaceri. Se lucreaza la rezolvarea lor, insa, pana atunci, trebuie utilizat un alt browser.

Sus
Neconectat Profil  

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2