Ultima vizită a fost: Acum este Dum Sep 21, 2014 9:47 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: MPFM - sezonul al doilea
MesajScris: Lun Sep 10, 2012 11:38 am 
moderator global
moderator global

Ziceati de Marioara ca nu recunoaste , acum toate nu vor sa-si asume vorbele. y=)) y=))

Albert Einstein

Imagine

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Lun Sep 10, 2012 1:47 pm 
membru
membru

June scrie:
Cele mai dispuse la pupincurism de mame mi se par Iulia, Florentina si Cristina.

Corina e din alta liga, nu prea are ce sa caute la MPFM... baiatul langa care as vedea-o nu face parte din categoria baietasilor care vin cu mamica de mana sa se certe 11 luni la tv.

Imi sunt simpatice Madalina (haioasa, isteata, descurcareata, dar ar trebui s-o lase mai moale, ca va obosi ca Movi daca nu mai ridica piciorul de pe acceleratie), Andreea (frumoasa, banuiesc ca onesta, dar cred ca usor fraiera cand e intr-o relatie, genul de fata care-si pune sufletul pe tava, iar baietii se plictisesc de prea multa bunatate si o inseala intr-un final), Cornelia (pozitiva, frumoasa, picioare luuungi... m-a impresionat placut gestul pe care l-a facut azi pentru Mada si aproape ca am iertat-o ca a declarat ca a tinut cu Pricope y:)) )

De Lilica mi-e mila, cand o vad imi vine in minte vorba "degeaba esti destept daca esti prost". Ce cauti, fata, la MPFM, virgina fiind, de 25 de ani fiind si cu kilogramele alea in plus fiind? Si toata un zambet si-o veselie fortata. y:( Imi place ca om, dar ca si concurenta... of! Va fi umilita, ranita de faptul ca nu o va alege nimeni, iar self esteemul ei de femeie sensibila si vulnerabila va avea de suferit. Pacat.

Iulia are stofa de castigatoare... asa am spus si despre Edina inca de la inceput si s-a adeverit. Evident, n-am cum sa tin nici cu Iulia, astia cu stofa de castigatori la MPFM nu-s genul meu. y:)

au inceput deja cu rautacismele fetele astea y:-O au rautatea in sange unele dintre ele
cornelia si silvia mi se par cele mai rautacioase. la cornelia ma indispune si figura ei, parca ar fi dupa somn mereu, are ochii umflati de zici ca a dormit 12 ore
de la silvia nu aveam oricum prea mari asteptari y:d
ce o fi fost in capul lorenei cand a intrat in emis? credea ca intra vreun alde poponet pt ea? y:-?
cele mai ok mi se par corina, stefania, florentina, iulia

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Mie Sep 12, 2012 2:17 pm 
moderator global
moderator global

Nu-mi place Iulia si pace. Azi a tinut-o pe madam Emilia numai in superlative cand a vazut ca fi-su inclina spre ea. yb-(

Albert Einstein

Imagine

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Joi Sep 13, 2012 1:27 pm 
moderator global
moderator global

June scrie:

Iulia are stofa de castigatoare... asa am spus si despre Edina inca de la inceput si s-a adeverit. Evident, n-am cum sa tin nici cu Iulia, astia cu stofa de castigatori la MPFM nu-s genul meu. y:)

Trebuie sa cadem de comun de acord ca te-ai inselat. y:)) E o papusa Barbie dezacordata...ce vorbeste doar cu superlative. No mi piace. y:(

Albert Einstein

Imagine

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Joi Sep 13, 2012 3:20 pm 
membru
membru

nicio zi fara problemele lui Florin si ale Mariei... tare bine a inceput si editia asta... si ce enervanta a fost Mirela, care pe baza a doar cateva cuvinte rostite de George, respectiv Cosmin, insista ea sa le intrebe pe fete si pe mame (cu subinteles, bineinteles) ce cred ele, daca cei doi sunt si ei impotriva lui Florin?... este prea evidenta incercarea de a-l scoate victima pe Florin... deja-i prea mult, mai ales dupa un sezon in care am fost intoxicati cu prostia lui Adrian... oare cand vom avea si noi parte de o editie in care toti concurentii sa fie tratati in mod egal?...

Sus
Neconectat Profil  

Subiectul mesajului: Re: Spy Software for Mobiles
MesajScris: Joi Sep 13, 2012 7:11 pm 
membru
membru

GaDGMal scrie:
Acesta este un păcat , care acum nu mai pot exprima - acesta este obligat să plece. Voi reveni - voi exprima opinia în mod necesar.

I apologize for flooding, just curious soft

Hai, ura si la gara, mey curious soft. y:))

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Joi Sep 13, 2012 7:20 pm 
membru
membru

Se anunta o editie taaaaaaaaaare plictisitoare, cred ca o sa-i spun "pas" in curand. Zau, ma uit si nu gasesc nimic interesant, Mirela ma inerveaza tot mai mult pe zi ce trece, nu mai zic de obsedantul ei "aplauze, va rog", (obicei pe care i-l remarcasem de la editia trecuta, dar am sperat ca poate ii trece intre timp) de parca s-ar crede intr-un spectacol. Si e cam lipsita de tact, uneori face niste gafe de-ti vine s-o iei la palme. Iar dintre concurente, niciuna nu mi-a atras atentia, Madalina e deja sefa de personal acolo, Iulia flutura din gene de-ar putea sa inlocuiasca cu succes ventilatoarele sau aerul conditionat, Florentina si-a lipit buzili de dosul mamelor si al Mirelei, Stefania parca-i o batranica, Lorena dupa ce ca-i uratzica, mai e si cu nasul pe sus, iar restul poa' sa plece, ca nu ma intereseaza. y:)) Ah, si o uitam pe Cornelia, cred ca are un tic nervos cu rasul ala stupid si inutil. Mai bine s-ar trata, o fi vreo problema medicala. y:-S

Cat despre EI, concurentii : mi-a placut micul lor moment artistic de azi, au imaginatie. Florin deja e pe lista mea neagra, nu-mi plac persoanele Gica Contra.

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Joi Sep 13, 2012 7:36 pm 
membru
membru

rebela scrie:
nicio zi fara problemele lui Florin si ale Mariei... tare bine a inceput si editia asta... si ce enervanta a fost Mirela, care pe baza a doar cateva cuvinte rostite de George, respectiv Cosmin, insista ea sa le intrebe pe fete si pe mame (cu subinteles, bineinteles) ce cred ele, daca cei doi sunt si ei impotriva lui Florin?... este prea evidenta incercarea de a-l scoate victima pe Florin... deja-i prea mult, mai ales dupa un sezon in care am fost intoxicati cu prostia lui Adrian... oare cand vom avea si noi parte de o editie in care toti concurentii sa fie tratati in mod egal?...

Nu cred ca o sa reediteze editia trecuta...baietii din tura asta sunt smecheri rau ,finut de tot il pun la colt fara sa-l atace.Cei doi,Maria si Florin nu sunt maratonisti de cursa lunga,mamaie o sa schimbe tactica.

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Vin Sep 14, 2012 9:30 am 
membru
membru

daria5 scrie:
Nu cred ca o sa reediteze editia trecuta...

la fiecare editie au incercat (si reusit) sa faca pe cel putin un concurent sa fie privit ca victima de telespectatori... nu vad cum editia asta ar putea fi diferita, mai ales ca au si material - Cristina la fete, Florin la baieti, Maria la mame... cred ca, cel putin pentru o perioada, turcii vor testa sa vada cum reactioneaza oamenii, daca se vor lasa iar manipulati sau nu... daca le iese, vor marsa in continuare pe asta, daca nu, vor cauta altceva care sa prinda la public...

daria5 scrie:
baietii din tura asta sunt smecheri rau ,finut de tot il pun la colt fara sa-l atace

deocamdata da, insa suntem doar la inceput... dar imagineaza-ti numai cand vor incepe sa vina in emisiune si vor primi mesaje (alese cu grija de staff) de genul: Florin este un baiat minunat, de nota zece, voi sunteti invidiosi si rautaciosi... sariti ca hienele pe el pentru ca este un concurent puternic... si sa mai ajunga si Maria MS... crezi ca nu isi vor pierde si ei rabdarea si vor rabufni?... eu sper sa aiba mai multa minte decat concurentii din anii anteriori si sa nu cada in plasa, dar nu se stie...

daria5 scrie:
Cei doi,Maria si Florin nu sunt maratonisti de cursa lunga,mamaie o sa schimbe tactica.

vor deveni cand vor incepe sa curga cadourile si incurajarile de la fan(atic)i...

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Vin Sep 14, 2012 3:36 pm 
Moderator
Moderator

Cristinica deja a bagat placa succesului: "le multumesc telespectatorilor care ma sustin, doar ei imi dau putere". y:))

Am un deja-vu: s-a incercat sa se reediteze conflictul de anul trecut, cu Maricel si Florin pe post de copy/paste din Catalin si Pricope, iar George-Robert face tzop-tzop de la unul la altul pe post de intelept pacifist.
Putin dubios Jorj (prietenul lui Robi), inca nu m-am lamurit nici de ce poarta maiou de fata, nici de ce a ales-o din prima pe Madalina, care nu e foarte feminina...

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Vin Sep 14, 2012 5:23 pm 
membru
membru

June scrie:
Putin dubios Jorj (prietenul lui Robi), inca nu m-am lamurit nici de ce poarta maiou de fata, nici de ce a ales-o din prima pe Madalina, care nu e foarte feminina...

y:))

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Vin Sep 14, 2012 5:47 pm 
membru
membru

Salutare all!
Ca tot a inceput un sezon nou, imi permit sa-mi dau cu parerea si eu...asa ca prima impresie.
De baieti nu pot spune prea multe ca nu prea i-am vazut "in actiune", atata pot sa zic despre Virgil ca ma enerveaza, parca el fiind mai mare e vreun lider sau ceva...restul mai incolo sa vad ce impresie imi fac; care-i treaba cu Florin ca nu am vazut prima emisiune?

Fetele... y:-?
Lorena ma cam enerveaza, nu-mi dau seama clar dc poate daia ca si cand vorbestesi cand rade o face cu gura pe 3 sferturi inchisa, parca-si ascunde dintii si e prea fitzoasa desi ea zice ca nu ( mi se pare ca viseaza la Dragos)
Liliana o fi ea mai desteapta dar sa nu si-o ia in cap ca toti zic asta si sa devina "psiholoaga" editiei
Silvia la fel mi se pare enervanta ca Lorena, isi linge buzele incontinuu nu stiu ce naiba are si pare si rautacioasa
Florentina nu-mi place, nu stiu de ce dar n-o suport, la fel si Camelia care se crede tare desteapta
off numai de rau am vb...despre restul inca nu-mi dau cu parerea stau sa le mai observ

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Vin Sep 14, 2012 7:08 pm 
membru
membru

yuly scrie:
Salutare all!
Ca tot a inceput un sezon nou, imi permit sa-mi dau cu parerea si eu...asa ca prima impresie.
De baieti nu pot spune prea multe ca nu prea i-am vazut "in actiune", atata pot sa zic despre Virgil ca ma enerveaza, parca el fiind mai mare e vreun lider sau ceva...restul mai incolo sa vad ce impresie imi fac; care-i treaba cu Florin ca nu am vazut prima emisiune?

Lorena ma cam enerveaza, nu-mi dau seama clar dc poate daia ca si cand vorbestesi cand rade o face cu gura pe 3 sferturi inchisa, parca-si ascunde dintii si e prea fitzoasa desi ea zice ca nu ( mi se pare ca viseaza la Dragos)
Liliana o fi ea mai desteapta dar sa nu si-o ia in cap ca toti zic asta si sa devina "psiholoaga" editiei
Silvia la fel mi se pare enervanta ca Lorena, isi linge buzele incontinuu nu stiu ce naiba are si pare si rautacioasa
Florentina nu-mi place, nu stiu de ce dar n-o suport, la fel si Camelia care se crede tare desteapta
off numai de rau am vb...despre restul inca nu-mi dau cu parerea stau sa le mai observ

Cornelia, poate... ? y:-/ Nu e nicio Camelia in casa.

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Sâm Sep 15, 2012 8:05 am 
moderator global
moderator global

margot scrie:

y:)) Cum ar zice..am pus-o... din greseala y:))

Pe mine ma enerveaza preludiul asta prelungut. Suntem bombardati cu discutii sterile in loc sa-i imperecheze, sa dea drumul odata competitiei propriu-zise.

Fetele sunt dezamagite ca nu au gasit scanteia de la prima infatisare, de parca toata lumea se indragosteste la prima vedere. Ba una chiar a abandonat inainte de a incepe, altele deja sunt nostalgice dupa fostele relatii...restul nu mai rezista. y:-/

Baietii freamata pe margine si in loc de ceva mai bun fac coregrafii sau arata cine e cel ma cel cocos dintre toti. Mda, si editia asta promite. y;;)

Albert Einstein

Imagine

Sus
Neconectat Profil  

MesajScris: Sâm Sep 15, 2012 11:05 am 
membru
membru

margot scrie:
yuly scrie:
Salutare all!

asa-i , inca nu m-am obisnuit cu ele

Sus
Neconectat Profil  

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Moderatori: June, liviu_first Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2